Marina Oława

KUP
VOUCHER
Gwarancja   najniższej   ceny Gwarancja   najniższej   ceny
REZERWUJ STOLIK

Marina Oława

Marina Oława w Ścinawie Polskiej koło Oławy jest odrzańską przystanią turystyczną na 213 km rzeki Odra. Na obiekcie znajdują się miejsca cumownicze dla łodzi rezydujących w porcie oraz dla gości żeglujących rzeką. W Kapitanacie portu można otrzymać informacje dotyczące warunków żeglugowych czy skorzystać z usług portu takich jak: cumowanie, slipowanie, podłączenie do prądu, wody czy drobne naprawy, konserwacje łodzi oraz nocleg.

Osiągnięcia

Marina Oława od początku swojego istnienia corocznie otrzymuje 5 gwiazdek w Ogólnopolskim Spisie Marin i Portów. W roku 2013 w Konkursie o Nagrodę Przyjaznego Brzegu organizowanym przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze i Polski Związek Żeglarski Oława została nagrodzona za „marinę wprowadzającą miasto nad Odrą do polskiej turystyki wodnej”.
Od 2010r  jest współorganizatorem wodniackiej imprezy „Festiwal na Odrze PIANA BOSMANA” (co roku, pierwszy weekend czerwca) wspólnie z Urzędem Gminy w Oławie, Urzędem Miasta oraz innymi partnerami.

Cennik

Miejsca postojowe na łodzi

  • 30 zł/ doba
  • 600zł/ 1 miesiąc
  • 1900 zł/ sezon

Przystań jest oświetlona i monitorowana. Bosmani pełnią służbę całodobowo - tel. 600 500 196.
Wodniakom korzystającym z przystani umożliwiamy dostęp do prądu, wody, WC, prysznica oraz oferujemy techniczną pomoc bosmanów.
Po drugiej stronie kanału portowego, na wyspie, jest zagospodarowany teren, nadający się do biwakowania, polecany uczestnikom spływów kajakowych. 

Wypożyczalnia

W przystani działa wypożyczalnia:

  • kajaków
  • rowerów wodnych, w tym z napędem spalinowym (niewymagających uprawień),
  • łodzi motorowych
  • katamaranu elektrycznego (8-10 osobowy)  

Wypożyczalnia jest czynna (w sezonie) codziennie w godzinach 9 do 20.

Na przeciwko restauracji mamy zacumowaną niewielką flotę statków. Zawsze gotowych do rejsu i organizacji imprez okolicznościowych.
Marina ma też do dyspozycji starą milicyjną nyskę (retrobus) i nowoczesny autobus, którymi organizuje dowóz i odwożenie pasażerów statków oraz uczestników imprez w porcie i Tawernie Kapitańskiej. W Marinie Olawa organizujemy szkolenia na sternika motorowodnego.

PFR